Przejdź do treści
// źródło: KRS stan na 12.8.2026
firmy.ai
Działa S.A. Warszawa

Green Capital

KRS0000589101 NIP522-304-74-78
KRS0000589101 NIP522-304-74-78 REGON36317089600000

W KRS od 7.12.2015 · 10 lat · kapitał zakładowy 1 000 000 zł

Nic niepokojącego w sprawdzonych rejestrach · 2 niesprawdzone
StatusDziała · w KRS od 2015
VATNiesprawdzone
Rejestr zadłużonychNiesprawdzone
AkcjonariuszeKRS ich nie podaje ZarządPrezes: Michał Polanowski FinanseNie mamy kwot ze sprawozdania
Źródła: KRS 12.08.2026

Wnioski do Twojej decyzji, ze źródłami.Cena od 39 zł przed płatnością.

O firmie

Green Capital S.A. to spółka akcyjna (siedziba: Warszawa), wpisana do KRS 7.12.2015. Główna działalność według KRS: działalność biur głównych (PKD 70.10.A). Spółka działa (stan na 12.08.2026). Prezesem zarządu jest Michał Polanowski.

Opis ze źródeł w sieci

Analiza AI podsumowanie AI · 11.06.2026

Green Capital S.A. to polska spółka z siedzibą w Warszawie, zarejestrowana 7 grudnia 2015 roku [1][2]. Firma działa głównie jako holding zarządzający przedsiębiorstwami [2][3], koncentrując się na sektorze odnawialnych źródeł energii, w którym grupa kapitałowa obecna jest od 2008 roku [4]. Green Capital S.A. specjalizuje się w projektowaniu i budowie farm wiatrowych oraz fotowoltaicznych, a także rozwija projekty wodorowe i magazyny energii, w tym jedną z największych inwestycji bateryjnych w Polsce o mocy 110 MW [4][5][6]. Spółką kieruje prezes Michał Polanowski [1][4][5].

Źródła opisu (8)
  1. 1 krs-pobierz.pl (nowa karta) · Green Capital Spółka Akcyjna | krs-pobierz.pl
  2. 2 imsig.pl (nowa karta) · GREEN CAPITAL SA (KRS 0000589101) - Sprawozdanie finansowe za 2025, 2024, 2023 rok - Internetowy Monitor Sądowy i Gospodarczy
  3. 3 emis.com (nowa karta) · Green Capital S.A. Profil firmy - Polska | Sprawozdania finansowe | EMIS
  4. 4 gramwzielone.pl (nowa karta) · Polski deweloper zaczyna projekty PV w RPA - Gramwzielone.pl
  5. 5 greencapitalsa.com (nowa karta) · To będzie jeden z największych magazynów energii w Polsce i Europie - Green Capital S.A.
  6. 6 greencapitalsa.com (nowa karta) · Kolejna inwestycja w magazyny energii - Green Capital S.A.
  7. 7 firma.egospodarka.pl (nowa karta) · GREEN CAPITAL S.A. w mieście Warszawa (mazowieckie)
  8. 8 northdata.com (nowa karta) · Green Capital S.A., Warsaw, Poland, National Court Register KRS0000589101: Network, Financial information

Podsumowanie przygotował model AI na podstawie źródeł w sieci, 11.06.2026. Może zawierać nieścisłości. Fakty z rejestrów są wyżej.

Zgłoś błąd w opisie Jak powstają opisy AI

Kto za nią stoi

KRS · 12.08.2026
AkcjonariuszeKRS ich nie podaje · kapitał zakładowy 1 000 000 zł

KRS nie podaje akcjonariuszy spółek akcyjnych, poza jedynym akcjonariuszem.

Zarząd Prezes: Michał Polanowski Reprezentacja: W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI WYMAGANE JEST SAMODZIELNE DZIAŁANIE PREZESA SPÓŁKI LUB WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM

Dane z otwartego API KRS: imiona i nazwiska pokazujemy w skrócie ze względu na ograniczenia źródła.

Akcjonariusze

Kapitał zakładowy 1 000 000 zł

KRS nie podaje akcjonariuszy spółek akcyjnych, poza jedynym akcjonariuszem.

Zarząd i prokura

Zarząd i prokura
Funkcja Osoba Od Sposób reprezentacji
Prezes zarządu Michał Polanowski W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI WYMAGANE JEST SAMODZIELNE DZIAŁANIE PREZESA SPÓŁKI LUB WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM

Rada nadzorcza

Rada nadzorcza
Funkcja Osoba Od
Członek rady nadzorczej Marek Musiał
Członek rady nadzorczej Mikołaj Kowalczyk
Członek rady nadzorczej Szymon Ostrowski

Dane z otwartego API KRS: imiona i nazwiska pokazujemy w skrócie ze względu na ograniczenia źródła.

Beneficjenci rzeczywiści (CRBR)Dane pokażemy po zalogowaniu i podaniu celu sprawdzenia.

Nie mamy jeszcze kwot ze sprawozdania finansowego tej firmy. Sprawozdanie mogło nie zostać złożone w KRS albo nie zawiera pozycji, które da się odczytać.

Co wiemy bez sprawozdania

W KRS odKRS · 12.08.2026
7.12.2015
Kapitał zakładowyKRS · 12.08.2026
1 000 000 zł
Rejestr zadłużonychKRZ
Niesprawdzone

Sprawdzimy źródła na żądanie i zapiszemy sprawozdanie, jeśli jest.

Szacunki AI

Analiza AI

Bez sprawozdania finansowego nie liczymy wyceny ani ocen kondycji. Liczby byłyby zgadywaniem.

W raporcie: ocena 1–10 w podsumowaniu, na podstawie rejestrów i źródeł w sieci.

Cena od 39 zł. Zobaczysz ją przed płatnością.

Rejestry i ryzyko

3 źródła
VAT i rachunki Niesprawdzone. Zapytamy rejestr MF na żywo, potrwa to kilka sekund.
Rejestr zadłużonych (KRZ) Niesprawdzone. Zapytamy rejestr na żywo, potrwa to kilka sekund.
VIES Numer UE aktywny · PL5223047478 · stan na 23.09.2026
Listy sankcyjne Nie figuruje na liście UE ani na liście MSWiA · stan list na 22.10.2026Dopasowanie po numerze KRS i NIP.Osoby z KRS: brak dopasowań wśród osób z pełną datą urodzenia
Zmiany w KRSOstatni wpis w KRS: 12.08.2026

Masz fakty. Raport powie, co z nich wynika dla Twojej decyzji.

Cena od 39 zł. Zobaczysz ją przed płatnością.

Opinie

Opinie

Opinie o firmie

Krótkie, podpisane opinie od osób, które deklarują kontakt z firmą. Bez gwiazdek, bez wodotrysków, tylko konkret.

Opinia narusza prawo? Użyj linku „Zgłoś” przy niej. Zasady rozpatrywania zgłoszeń: Zasady opinii.

0 opinii

Działalność

2 źródła
Czym się zajmujeDziałalność biur głównych · 70.10.A i 9 innychKRS · 12.08.2026
Zamówienia publiczne Brak wygranych w BZP i TED od 1.02.2024 BZP i TED · stan na 22.10.2026
Strona internetowagreencapitalsa.comKRS · 12.08.2026 (nowa karta)

Te same osoby w 141 innych firmach

i 131 więcej

Spółki zależne

Green Park XCI sp. z o.o. Działa Green Park Xcvi sp. z o.o. Działa Green Solutions sp. z o.o. Działa Green Park Xxxix sp. z o.o. Działa Green Park Lviii sp. z o.o. Działa Green Park LIX sp. z o.o. Działa Green Park Xxii sp. z o.o. Działa Green Park Xxiv sp. z o.o. Działa Green Park Lvii sp. z o.o. Działa Green Park Xlix sp. z o.o. Działa Green Park XX sp. z o.o. Działa Green Park Xxiii sp. z o.o. Działa Green Park Xxvi sp. z o.o. Działa Green Park Xxvii sp. z o.o. Działa Green Park Xxviii sp. z o.o. Działa Green Park Xxix sp. z o.o. Działa Sun Capital II sp. z o.o. Działa Sun Capital IV sp. z o.o. Działa Sun Capital III sp. z o.o. Działa Solaris Energy sp. z o.o. Działa Green Park XXX sp. z o.o. Działa Green Park Xxxi sp. z o.o. Działa Green Park Xxxii sp. z o.o. Działa Green Park XXXV sp. z o.o. Działa Green Park Xxxvii sp. z o.o. Działa Green Park Xxxiii sp. z o.o. Działa Green Park Xxxviii sp. z o.o. Działa Green Park XL sp. z o.o. Działa Green Park Xxxvi sp. z o.o. Działa Green Park Xxxiv sp. z o.o. Działa Green Capital TAX sp. z o.o. Działa Green Park XLV sp. z o.o. Działa Green Park XLI sp. z o.o. Działa Green Park Xlii sp. z o.o. Działa Green Park Xliii sp. z o.o. Działa Green Park Xliv sp. z o.o. Działa Green Park L sp. z o.o. Działa Green Park Xlviii sp. z o.o. Działa Green Park LI sp. z o.o. Działa Green Park Liii sp. z o.o. Działa Green Park LV sp. z o.o. Działa Green Park LVI sp. z o.o. Działa Green Park LIV sp. z o.o. Działa Green Park LII sp. z o.o. Działa Green Park LXI sp. z o.o. Działa Green Park Lxiii sp. z o.o. Działa Green Park Lxvii sp. z o.o. Działa Green Park Lxviii sp. z o.o. Działa Green Park Lxiv sp. z o.o. Działa Green Park LXX sp. z o.o. Działa Green Park Lxix sp. z o.o. Działa Green Park Lxii sp. z o.o. Działa Green Park Lxvi sp. z o.o. Działa Green Park Lxxiii sp. z o.o. Działa Green Park Bess II sp. z o.o. Działa Green Park Lxxii sp. z o.o. Działa Green Park Lxxvi sp. z o.o. Działa Green Park LXXV sp. z o.o. Działa Green Park Lxxiv sp. z o.o. Działa Green Steel Capital Polska sp. z o.o. Działa Green Park Lxxxvi sp. z o.o. Działa Green Park Lxxxiv sp. z o.o. Działa Green Park Lxxxviii sp. z o.o. Działa Green Park Lxxviii sp. z o.o. Działa Green Park Lxxxix sp. z o.o. Działa Green Park Lxxix sp. z o.o. Działa Green Park XC sp. z o.o. Działa Green Park Lxxvii sp. z o.o. Działa Green Park LXXXV sp. z o.o. Działa Green Park Lxxxi sp. z o.o. Działa Green Park Lxxxvii sp. z o.o. Działa Green Park Lxxxii sp. z o.o. Działa Green Park Lxxxiii sp. z o.o. Działa Green Park LXXX sp. z o.o. Działa Green Park Xcviii sp. z o.o. Działa Green Park Xciv sp. z o.o. Działa Green Park C sp. z o.o. Działa Green Park XCV sp. z o.o. Działa Green Park Xcix sp. z o.o. Działa Green Park Xciii sp. z o.o. Działa Green Park Xcvii sp. z o.o. Działa Green Park CI sp. z o.o. Działa Green Park Xcii sp. z o.o. Działa PVE GC sp. z o.o. Działa Green Park CVI sp. z o.o. Działa Green Park CV sp. z o.o. Działa Green Park Ciii sp. z o.o. Działa Green Park CII sp. z o.o. Działa Green Capital International sp. z o.o. Działa Green Park Cvii sp. z o.o. Działa Green Park CIV sp. z o.o. Działa Green Park Development sp. z o.o. Działa Green Park Bess III sp. z o.o. Działa Green Capital Energy Holdings sp. z o.o. Działa Green Park Bess i sp. z o.o. Działa
KRS
0000589101
NIP
522-304-74-78
REGON
36317089600000
Forma
Spółka akcyjna
Kapitał zakładowy
1 000 000 zł
Adres
UL. CHMIELNA 73, 00‑801 Warszawa
W KRS od
7.12.2015 · 10 lat
Pełna nazwa
GREEN CAPITAL SPÓŁKA AKCYJNA

Źródła danych

Każda informacja na tej stronie pochodzi z jednego z tych źródeł. Przy sekcjach podajemy datę.

Krajowy Rejestr Sądowy (odpis aktualny)
stan na 12.08.2026 Wyszukiwarka KRS (nowa karta)
VIES, Komisja Europejska
stan na 23.09.2026
Listy sankcyjne UE i MSWiA
stan list na 22.10.2026 Lista UE (nowa karta)Lista MSWiA (nowa karta) Skonsolidowana lista sankcji finansowych UE (Komisja Europejska, decyzja 2011/833/UE) i lista MSWiA
Zamówienia publiczne (BZP i TED)
stan na 22.10.2026 BZP (e-Zamówienia) (nowa karta)TED (nowa karta) Ogłoszenia o wyniku postępowania z Biuletynu Zamówień Publicznych (Urząd Zamówień Publicznych) i z TED (Urząd Publikacji Unii Europejskiej). Firmę łączymy z ogłoszeniem tylko po numerze NIP. Wygrana to jedno postępowanie, bez względu na liczbę części i ogłoszeń; spółka, która zachowała NIP po zmianie formy prawnej, ma wygrane poprzednika, oznaczone jako sprzed przekształcenia. Kwoty są takie, jak w ogłoszeniach, które nie zawsze mówią, czy z VAT.
Opis ze źródeł w sieci Analiza AI
podsumowanie AI z 11.06.2026, 8 źródeł (lista w sekcji „O firmie”)

Dane są błędne? Zgłoś błąd

Najczęstsze pytania o firmę Green Capital

Czy Green Capital działa?
Tak. Według KRS (stan na 12.08.2026) Green Capital S.A. działa. Jest w rejestrze od 7.12.2015.
Czym zajmuje się Green Capital?
Według KRS główna działalność to działalność biur głównych (PKD 70.10.A). Spółka ma też wpisane: sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana (46.90.Z), wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi (68.20.Z), pozostała działalność usługowa w zakresie informacji (63.92.Z) oraz 6 innych kodów PKD.
Kto jest właścicielem spółki Green Capital?
KRS nie podaje akcjonariuszy spółek akcyjnych, poza jedynym akcjonariuszem.
Jaki NIP, REGON i KRS ma Green Capital?
NIP 522-304-74-78, REGON 36317089600000, KRS 0000589101. Pełna nazwa: Green Capital spółka akcyjna, UL. CHMIELNA 73, 00‑801 Warszawa.
Gdzie ma siedzibę Green Capital?
UL. CHMIELNA 73, 00‑801 Warszawa (adres z KRS).

Obserwuj osobę

Napiszemy w poniedziałek, gdy w KRS zmieni się funkcja tej osoby albo status, upadłość lub likwidacja jej spółek. Bez CRBR i danych prywatnych. Zero zmian = zero e-maili.

Bez konta. Wypiszesz się jednym kliknięciem z każdego e-maila. Polityka prywatności

Masz konto? , a lista obserwowanych będzie na każdym urządzeniu.