Przejdź do treści
// źródło: KRS stan na 2.6.2026
firmy.ai
W upadłości S.A. Warszawa

Getin Noble Bank

KRS0000304735 NIP108-000-48-50
KRS0000304735 NIP108-000-48-50 REGON14133403900000

W KRS od 25.04.2008 · 18 lat · kapitał zakładowy 2 851 630 419 zł

W skrócie

stan na 2.06.2026
2 sygnały do sprawdzenia
StatusW upadłości · w KRS od 2008
VATNiesprawdzone
Rejestr zadłużonychNiesprawdzone
AkcjonariuszeKRS ich nie podaje ZarządBrak zarządu w KRS FinanseNie mamy kwot ze sprawozdania
Źródła: KRS 2.06.2026

Wnioski do Twojej decyzji, ze źródłami.Cena od 39 zł przed płatnością.

To podsumowanie wpisów w rejestrach, nie ocena firmy.

O firmie

Getin Noble Bank S.A. w upadłości to spółka akcyjna (siedziba: Warszawa), wpisana do KRS 25.04.2008. Główna działalność według KRS: pozostałe pośrednictwo pieniężne (PKD 64.19.Z). Spółka jest w upadłości (stan na 2.06.2026).

Opis ze źródeł w sieci

Analiza AI podsumowanie AI · 31.07.2026

Getin Noble Bank S.A. w upadłości z siedzibą w Warszawie jest podmiotem znajdującym się w stanie upadłości, prowadzącym postępowanie pod sygnaturą akt WA1M/GUp/44/2023 [1]. Obecnie funkcję syndyka masy upadłości pełni JANDA MOZDŻEŃ RESTRUKTURYZACJE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ [1]. Podmiot powstał w 2010 roku w wyniku fuzji Getin Banku SA oraz Noble Banku SA, należących do Getin Holding SA kontrolowanego przez Leszka Czarneckiego [2]. Getin Noble Bank S.A. był jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, jednak od 2016 roku raportował straty roczne, co doprowadziło do wszczęcia przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny przymusowej restrukturyzacji 30 września 2022 roku [3][2]. Działalność operacyjna banku, wraz z większością depozytów i kredytów, została przeniesiona do instytucji pomostowej, przekształconej docelowo w VeloBank S.A. [3]. Ostatecznie, 20 lipca 2023 roku, sąd ogłosił upadłość Getin Noble Bank S.A. [1][4].

Źródła opisu (8)
  1. 1 gnbbank.pl (nowa karta) · Getin Noble Bank S.A. w upadłości
  2. 2 rp.pl (nowa karta) · Krótka historia wzlotów i upadków Getin Noble Bank - rp.pl
  3. 3 bfg.pl (nowa karta) · Przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Bank S.A. | BFG
  4. 4 rf.gov.pl (nowa karta) · Krajowy Rejestr Zadłużonych
  5. 5 bfg.pl (nowa karta) · Informacja o przyczynach i skutkach przymusowej restrukturyzacji wobec Getin Noble Bank S.A. Bankowy Fundusz Gwarancyjny (dalej „BFG” lub „Fundusz”) wszczął przymusową restrukturyzację wobec Getin Noble Bank S.A. (dalej „Getin Noble”). BFG wydał w dniu 29 września 2022 r. decyzję o wszczęciu przymusowej restrukturyzacji wobec Getin Noble, umorzeniu instrumentów kapitałowych Getin Noble, zastosowaniu instrumentu przymusowej restrukturyzacji w formie instytucji pomostowej oraz powołaniu Administratora Getin Noble (dalej „Decyzja”). Przymusowa restrukturyzacja została wszczęta wobec Getin Noble z dniem doręczenia Decyzji tj. 30 września 2022 r. Przymusowa restrukturyzacja Getin Noble odbywa się z zastosowaniem instrumentu przymusowej restrukturyzacji w formie instytucji pomostowej, na podstawie art. 188 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji (dalej „ustawa o BFG"). Z dniem 3 października 2022 r. do instytucji pomostowej Bank BFG S.A. (dalej „Bank Pomostowy”), utworzonej przez BFG zgodnie z art. 181 ust. 1 oraz art. 185 ust. 1, ust. 3 i ust. 5 ustawy o BFG , zostanie przeniesione ze skutkiem określonym w art. 191 ust. 1 ustawy o BFG przedsiębiorstwo Getin Noble, obejmujące ogół praw majątkowych Getin Noble według stanu na koniec dnia wszczęcia przymusowej restrukturyzacji, tj. 30 września 2022 r., ujętych w jego ewidencji, w tym ewidencji księgowej lub informatycznych systemach księgowych, z wyłączeniem praw majątkowych wskazanych w Decyzji, oraz zobowiązania Getin Noble, według stanu na koniec dnia wszczęcia przymusowej restrukturyzacji, tj. 30 września 2022 r., ujęte w jego ewidencji, w tym ewidencji księgowej lub informatycznych systemach księgowych, z wyłączeniem zobowiązań wskazanych w Decyzji. Do Banku Pomostowego zostaną przeniesione m.in. wszystkie depozyty klientów Getin Noble, a także kredyty w złotych. Wśród wyłączeń znajdują się m.in. prawa majątkowe i zobowiązania dotyczące umów kredytów hipotecznych denominowanych w walucie obcej lub indeksowanych kursem waluty obcej wraz z roszczeniami z nich wynikającymi. Pełna lista wyłączeń znajduje się w sentencji Decyzji w dalszej części niniejszego tekstu. W tych sprawach należy kontaktować się z Getin Noble (Rondo Daszyńskiego 2c, 00-843 Warszawa). W dniu przeniesienia przedsiębiorstwa oraz zobowiązań (z wyłączeniami) Getin Noble akcjonariuszami Banku Pomostowego będą Bankowy Fundusz Gwarancyjny oraz System Ochrony Banków Komercyjnych S.A., utworzony przez osiem działających w Polsce banków komercyjnych: ING Bank Śląski S.A., Alior Bank S.A., Bank Millennium S.A., Bank Polska Kasa Opieki S.A., BNP Paribas Bank Polska S.A., mBank S.A., Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. i Santander Bank Polska S.A. Przymusowa restrukturyzacja pozwala ochronić wszystkie depozyty klientów w kwocie 39,5 mld zł, łącznie z 3,5 mld zł depozytów, które nie mogłyby zostać wypłacone w ramach gwarancji BFG w przypadku upadłości Getin Noble. Przyczyny wydania Decyzji BFG wszczął przymusową restrukturyzację wobec Getin Noble, ponieważ zostały spełnione wszystkie trzy przesłanki, które zobowiązują BFG do podjęcia takiego działania zgodnie z art. 101 ust. 7 ustawy o BFG: 1) Getin Noble był zagrożony upadłością; 2) brak było uzasadnionych przesłanek wskazujących, że działania nadzorcze, w tym środki wczesnej interwencji, działania Getin Noble lub systemu ochrony instytucjonalnej pozwolą we właściwym czasie usunąć zagrożenie upadłością; 3) wszczęcie przymusowej restrukturyzacji wobec Getin Noble było konieczne w interesie publicznym, rozumianym w szczególności jako stabilność sektora finansowego i ograniczenie zaangażowania funduszy publicznych, a także zapewnienie kontynuacji realizowanej przez Getin Noble funkcji krytycznej w postaci obsługi przyjmowanych depozytów jednostek samorządu terytorialnego. BFG przed podjęciem Decyzji, zgodnie z art. 137 ust. 1 i 2 ustawy o BFG, zapewnił przeprowadzenie oszacowania wartości aktywów i pasywów Getin Noble. Z oszacowania, wykonanego przez niezależny podmiot, Deloitte Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k., wynika, że Getin Noble miał ujemne kapitały własne na poziomie -3,6 mld zł, co oznacza, że aktywa nie wystarczały na pokrycie zobowiązań. Getin Noble od 2016 r. notował nieprzerwanie straty roczne; 29 kwietnia 2022 r. Getin Noble poinformował o wystąpieniu przesłanki zagrożenia upadłością. Działania BFG prowadzone są w porozumieniu z pozostałymi członkami sieci bezpieczeństwa finansowego: Komisją Nadzoru Finansowego, Ministrem Finansów oraz Narodowym Bankiem Polskim. O przymusowej restrukturyzacji informowana jest też Komisja Europejska oraz Europejski Urząd Nadzoru Bankowego. Skutki Decyzji BFG dla klientów Getin Noble a) W procesie przymusowej restrukturyzacji, z dniem 3 października 2022 r. przedsiębiorstwo oraz zobowiązania Getin Noble, z wyłączeniami określonymi w Decyzji, zostaną przeniesione do Banku Pomostowego. b) Wszystkie depozyty zostaną w całości przeniesione do Banku Pomostowego. c) Wszystkie produkty bankowe pozostają aktywne. d) Transakcje i operacje realizowane są na bieżąco. e) Sytuacja klientów nie zmienia się, są i będą oni obsługiwani tak jak do tej pory, mając dostęp do wszystkich swoich oszczędności przez bankowość internetową, aplikację mobilną i w placówkach. f) W związku z przymusową restrukturyzacją Getin Noble klienci nie muszą podejmować żadnych działań. g) Klienci mogą korzystać z kart i bankomatów. h) Nie zmieniają się numery rachunków, strony logowania, hasła i loginy do bankowości internetowej pozostają bez zmian. i) Do Banku Pomostowego zostaną przeniesione kredyty w złotych. j) Wszystkie kredyty należy spłacać na dotychczasowych zasadach. k) Kredyty hipoteczne denominowane w walucie obcej lub indeksowane kursem waluty obcej pozostają w Getin Noble, jednak sytuacja kredytobiorców mających hipoteczne kredyty walutowe również nie ulega zmianie. Kredyty należy spłacać na dotychczasowych zasadach i na dotychczasowe numery rachunków. Polecenia przelewu z rachunków przeniesionych do Banku Pomostowego będą dalej realizowane, a klienci z kredytami w walutach obcych będą obsługiwani przez Bank Pomostowy. l) Działa całodobowa infolinia dla klientów indywidualnych pod numerem +48 664 919 797 lub +48 32 604 30 01. Infolinia dla klientów firmowych i sektora publicznego dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 20.00 pod numerami +48 608 019 700 lub +48 32 604 30 25. Powyższe informacje dotyczą wszystkich klientów Getin Noble na dzień 30 września 2022 r., w tym klientów firmowych, z sektora publicznego, a także klientów bankowości osobistej i private banking. Skutki Decyzji dla akcjonariuszy Getin Noble i wierzycieli z tytułu obligacji Na pokrycie strat Getin Noble, określonych w Oszacowaniu wartości aktywów i pasywów Getin Noble, dokonanym przez niezależny podmiot - Deloitte Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.- powodujących spadek kapitałów własnych Getin Noble do poziomu -3,6 mld zł, zostają umorzone akcje Getin Noble oraz wyemitowane przez Getin Noble obligacje, wskazane w Decyzji. Skutki Decyzji dla Getin Noble Z chwilą wszczęcia przymusowej restrukturyzacji na Fundusz przechodzi prawo podejmowania uchwał i decyzji w sprawach zastrzeżonych w ustawie i statucie do właściwości organów podmiotu w restrukturyzacji, rada nadzorcza została zawieszona (z zastrzeżeniem art. 103 ust. 5 ustawy o BFG), zarząd Getin Noble uległ rozwiązaniu, a mandaty jego członków wygasły. Z dniem wszczęcia przymusowej restrukturyzacji wobec Getin Noble, BFG ustanowił Administratora w osobie Pana Pawła Małolepszego. Administrator podejmuje czynności, o których mowa w art. 154 ustawy o BFG. Przedsiębiorstwo Getin Noble i jego zobowiązania, z wyłączeniami wskazanymi w Decyzji, zostaną przeniesione do Banku Pomostowego. Getin Noble zachowuje osobowość prawną i pozostaje uczestnikiem obrotu z uwzględnieniem regulacji ustawowych dotyczących skutków wszczęcia przymusowej restrukturyzacji. Informacja o możliwości zaskarżenia Decyzji Zgodnie z art. 103 ust. 5 zdanie drugie ustawy o BFG oprócz rady nadzorczej podmiotu w restrukturyzacji uprawnionym do wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie jest również każdy, kogo interes prawny został naruszony Decyzją. Biorąc pod uwagę powyższe oraz treść dyspozycji art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy o BFG, Fundusz informuje, że na podstawie art. 103 ust. 5 i art. 104 ust. 1 oraz art. 107 ustawy o BFG skargę na Decyzję wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, za pośrednictwem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, w terminie 7 dni od dnia publikacji niniejszego ogłoszenia.
  6. 6 knf.gov.pl (nowa karta) · KNF - Komisja Nadzoru Finansowego
  7. 7 infoveriti.pl (nowa karta) · GETIN NOBLE BANK,WARSZAWA,pośrednictwo finansowe,Raport o firmie,Baza firm z KRS,KRS 0000304735,KRS online,InfoVeriti
  8. 8 infoproff.com (nowa karta) · GETIN NOBLE BANK S.A. (0000304735) - InfoProff

Podsumowanie przygotował model AI na podstawie źródeł w sieci, 31.07.2026. Może zawierać nieścisłości. Fakty z rejestrów są wyżej.

Zgłoś błąd w opisie Jak powstają opisy AI

Kto za nią stoi

KRS · 2.06.2026
AkcjonariuszeKRS ich nie podaje · kapitał zakładowy 2 851 630 419 zł

KRS nie podaje akcjonariuszy spółek akcyjnych, poza jedynym akcjonariuszem.

Dane z otwartego API KRS: imiona i nazwiska pokazujemy w skrócie ze względu na ograniczenia źródła.

Akcjonariusze

Kapitał zakładowy 2 851 630 419 zł

KRS nie podaje akcjonariuszy spółek akcyjnych, poza jedynym akcjonariuszem.

Rada nadzorcza

Rada nadzorcza
Funkcja Osoba Od
Członek rady nadzorczej Barbara Bakalarska
Członek rady nadzorczej Jacek Wojciech Lisik
Członek rady nadzorczej Leszek Janusz Czarnecki
Członek rady nadzorczej Mariusz Cezary Grendowicz
Członek rady nadzorczej Piotr Liszcz
Członek rady nadzorczej Tadeusz Hołyński

Dane z otwartego API KRS: imiona i nazwiska pokazujemy w skrócie ze względu na ograniczenia źródła.

Beneficjenci rzeczywiści (CRBR)Dane pokażemy po zalogowaniu i podaniu celu sprawdzenia.

Nie mamy jeszcze kwot ze sprawozdania finansowego tej firmy. Sprawozdanie mogło nie zostać złożone w KRS albo nie zawiera pozycji, które da się odczytać.

Co wiemy bez sprawozdania

W KRS odKRS · 2.06.2026
25.04.2008
Kapitał zakładowyKRS · 2.06.2026
2 851 630 419 zł
Rejestr zadłużonychKRZ
Niesprawdzone

Sprawdzimy źródła na żądanie i zapiszemy sprawozdanie, jeśli jest.

Szacunki modelu AI

Wycena AI

Analiza AI

Model nie podaje przedziału: spółka jest w upadłości.

Ocena AI

Analiza AI

Model nie ocenia tej firmy: spółka jest w upadłości.

Wycena i ocena AI to szacunki modelu, nie oferty ani wyceny transakcyjne. Mogą być nieprawidłowe. Sprawdź je przed wykorzystaniem.

Rejestry i ryzyko

2 źródła
VAT i rachunki Niesprawdzone. Zapytamy rejestr MF na żywo, potrwa to kilka sekund.
Rejestr zadłużonych (KRZ) Niesprawdzone. Zapytamy rejestr na żywo, potrwa to kilka sekund.
VIES Niesprawdzone. Zapytamy VIES na żywo, potrwa to kilka sekund.
Listy sankcyjne Nie figuruje na liście UE ani na liście MSWiA · stan list na 22.10.2026Dopasowanie po numerze KRS i NIP.Osoby z KRS: brak dopasowań wśród osób z pełną datą urodzenia
Zmiany w KRSOstatni wpis w KRS: 2.06.2026

Raport wyjaśni, co te sygnały znaczą dla Twojej umowy.

Cena od 39 zł. Zobaczysz ją przed płatnością.

Opinie

Opinie

Opinie o firmie

Krótkie, podpisane opinie od osób, które deklarują kontakt z firmą. Bez gwiazdek, bez wodotrysków, tylko konkret.

Opinia narusza prawo? Użyj linku „Zgłoś” przy niej. Zasady rozpatrywania zgłoszeń: Zasady opinii.

0 opinii

Działalność

2 źródła
Czym się zajmujePozostałe pośrednictwo pieniężne · 64.19.Z i 9 innychKRS · 2.06.2026
Zamówienia publiczne Brak wygranych w BZP i TED od 1.02.2024 BZP i TED · stan na 22.10.2026
Strona internetowaww.gnb.plKRS · 2.06.2026 (nowa karta)

Te same osoby w 15 innych firmach

i 5 więcej

Spółki zależne

KRS
0000304735
NIP
108-000-48-50
REGON
14133403900000
Forma
Spółka akcyjna
Kapitał zakładowy
2 851 630 419 zł
Adres
RONDO IGNACEGO DASZYŃSKIEGO 2C, 00‑843 Warszawa
W KRS od
25.04.2008 · 18 lat
Pełna nazwa
GETIN NOBLE BANK SPÓŁKA AKCYJNA W UPADŁOŚCI

Źródła danych

Każda informacja na tej stronie pochodzi z jednego z tych źródeł. Przy sekcjach podajemy datę.

Krajowy Rejestr Sądowy (odpis aktualny)
stan na 2.06.2026 Wyszukiwarka KRS (nowa karta)
Listy sankcyjne UE i MSWiA
stan list na 22.10.2026 Lista UE (nowa karta)Lista MSWiA (nowa karta) Skonsolidowana lista sankcji finansowych UE (Komisja Europejska, decyzja 2011/833/UE) i lista MSWiA
Zamówienia publiczne (BZP i TED)
stan na 22.10.2026 BZP (e-Zamówienia) (nowa karta)TED (nowa karta) Ogłoszenia o wyniku postępowania z Biuletynu Zamówień Publicznych (Urząd Zamówień Publicznych) i z TED (Urząd Publikacji Unii Europejskiej). Firmę łączymy z ogłoszeniem tylko po numerze NIP. Wygrana to jedno postępowanie, bez względu na liczbę części i ogłoszeń; spółka, która zachowała NIP po zmianie formy prawnej, ma wygrane poprzednika, oznaczone jako sprzed przekształcenia. Kwoty są takie, jak w ogłoszeniach, które nie zawsze mówią, czy z VAT.
Opis ze źródeł w sieci Analiza AI
podsumowanie AI z 31.07.2026, 8 źródeł (lista w sekcji „O firmie”)

Dane są błędne? Zgłoś błąd

Najczęstsze pytania o firmę Getin Noble Bank

Czy Getin Noble Bank działa?
Spółka jest w upadłości (KRS, stan na 2.06.2026). Jest w rejestrze od 25.04.2008.
Czym zajmuje się Getin Noble Bank?
Według KRS główna działalność to pozostałe pośrednictwo pieniężne (PKD 64.19.Z). Spółka ma też wpisane: działalność maklerska związana z rynkiem papierów wartościowych i towarów giełdowych (66.12.Z), działalność agentów i brokerów ubezpieczeniowych (66.22.Z), kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek (68.10.Z) oraz 6 innych kodów PKD.
Kto jest właścicielem spółki Getin Noble Bank?
KRS nie podaje akcjonariuszy spółek akcyjnych, poza jedynym akcjonariuszem.
Jaki NIP, REGON i KRS ma Getin Noble Bank?
NIP 108-000-48-50, REGON 14133403900000, KRS 0000304735. Pełna nazwa: Getin Noble Bank spółka akcyjna w upadłości, RONDO IGNACEGO DASZYŃSKIEGO 2C, 00‑843 Warszawa.
Gdzie ma siedzibę Getin Noble Bank?
RONDO IGNACEGO DASZYŃSKIEGO 2C, 00‑843 Warszawa (adres z KRS).

Obserwuj osobę

Napiszemy w poniedziałek, gdy w KRS zmieni się funkcja tej osoby albo status, upadłość lub likwidacja jej spółek. Bez CRBR i danych prywatnych. Zero zmian = zero e-maili.

Bez konta. Wypiszesz się jednym kliknięciem z każdego e-maila. Polityka prywatności

Masz konto? , a lista obserwowanych będzie na każdym urządzeniu.