Przejdź do treści
// źródło: KRS stan na 6.10.2026
firmy.ai
Działa fundacja Giżycko

Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich

KRS0000042009 NIP845-000-62-02
KRS0000042009 NIP845-000-62-02

W KRS od 12.09.2001 · 25 lat

W skrócie

stan na 6.10.2026
Nic niepokojącego w sprawdzonych rejestrach · 2 niesprawdzone
StatusDziała · w KRS od 2001
VATNiesprawdzone
Rejestr zadłużonychNiesprawdzone
ZarządPrezes: Magdalena Fuk · +2 Finanse · 2024Przychody 0,8 mln zł wzrost r/r: 26,4%
Źródła: KRS 6.10.2026

Wnioski do Twojej decyzji, ze źródłami.Cena od 39 zł przed płatnością.

O firmie

Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich to fundacja (siedziba: Giżycko), wpisana do KRS 12.09.2001. Główna działalność według KRS: działalność pozostałych organizacji członkowskich, gdzie indziej niesklasyfikowana (PKD 94.99.Z). Fundacja działa (stan na 6.10.2026). W 2024 r. miała 0,8 mln zł przychodów (+26,4% r/r) i 2 tys. zł straty netto. Prezesem zarządu jest Magdalena Fuk.

Opis ze źródeł w sieci

Analiza AI podsumowanie AI · 16.06.2026

Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich z siedzibą w Giżycku to organizacja pozarządowa działająca od 1991 roku na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju regionu [1][2]. Fundacja została powołana 8 stycznia 1991 roku przez ówczesnych wojewodów suwalskiego i olsztyńskiego, cztery gminy, wybrane miasta oraz siedem osób prywatnych [1][3]. Obecnie organizacja zrzesza 23 mazurskie samorządy oraz Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego [1]. Podmiot zajmuje się koordynacją działań proekologicznych, doradztwem dla gmin, edukacją oraz realizacją inwestycji chroniących przyrodę [1][2]. Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich prowadzi także Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej i realizuje strategiczny dokument Masterplan dla regionu [2][4]. Nadzór nad fundacją sprawuje minister właściwy do spraw środowiska [5].

Źródła opisu (7)
  1. 1 jeziora.com.pl (nowa karta) · O nas - FOWJM
  2. 3 cmiow.ug.edu.pl (nowa karta) · Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich | Centrum Monitoringu i Ochrony Wód Uniwersytetu Gdańskiego
  3. 4 jeziora.com.pl (nowa karta) · Masterplan - FOWJM
  4. 5 jeziora.com.pl (nowa karta) · Celami Fundacji są: 1. Inicjowanie i wspomaganie przedsięwzięć na rzecz ochrony środowiska na obszarze działania Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. 2. Stymulowanie inicjatyw proekologicznych i tworzenie warunków dla zwiększenia ich skuteczności. 3. Promowanie innowacyjnych rozwiązań, badań naukowych oraz inwestycji na rzecz ochrony środowiska w dziedzinie gospodarki wodno-ściekowej, poprawy efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii, zapobiegania zmianom klimatu, bioróżnorodności przyrodniczej oraz innych działań związanych z ochroną przyrody i środowiska. 4. Tworzenie warunków organizacyjnych i materialnych dla wdrażania nowych rozwiązań w dziedzinie ochrony środowiska.
  5. 6 jeziora.com.pl (nowa karta) · Statut - FOWJM
  6. 7 krs-pobierz.pl (nowa karta) · FUNDACJA OCHRONY WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH
  7. 8 firma.egospodarka.pl (nowa karta) · FUNDACJA OCHRONY WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH w mieście Giżycko (warmińsko-mazurskie)

Podsumowanie przygotował model AI na podstawie źródeł w sieci, 16.06.2026. Może zawierać nieścisłości. Fakty z rejestrów są wyżej.

Zgłoś błąd w opisie Jak powstają opisy AI

Kto za nią stoi

KRS · 6.10.2026

Zarząd i prokura

Zarząd i prokura
Funkcja Osoba Od Sposób reprezentacji
Prezes zarządu Magdalena Fuk
Członek zarządu Małgorzata Kulas Szyrmer
Członek zarządu Paweł Kazimierz Czacharowski
Ostatnia zmiana w zarządzie: 2024

Rada nadzorcza

Rada nadzorcza
Funkcja Osoba Od
Członek rady nadzorczej Agnieszka Anna Kurczewska
Członek rady nadzorczej Alicja Kołakowska
Członek rady nadzorczej Anna Stefania Binik
Członek rady nadzorczej Barbara Małgorzata Mazurczyk
Członek rady nadzorczej Bartłomiej Artur Kłoczko
Członek rady nadzorczej Bohdan Mohyła
Członek rady nadzorczej Dariusz Kiński
Członek rady nadzorczej Ewa Ostrowska
Członek rady nadzorczej Franciszek Paweł Romankiewicz
Członek rady nadzorczej Jakub Michał Doraczyński
Członek rady nadzorczej Jarosław Filipek
Członek rady nadzorczej Karol Sobczak
Członek rady nadzorczej Konrad Kazaniecki
Członek rady nadzorczej Krzysztof Kołaszewski
Członek rady nadzorczej Marek Jasudowicz
Członek rady nadzorczej Maria Anna Bąkowska
Członek rady nadzorczej Mariola Plichta
Członek rady nadzorczej Paweł Krzysztof Bobrowski
Członek rady nadzorczej Piotr Jakubowski
Członek rady nadzorczej Piotr Piercewicz
Członek rady nadzorczej Piotr Ryszard Feliński
Członek rady nadzorczej Rafał Wilczewski
Członek rady nadzorczej Tomasz Osewski
Członek rady nadzorczej Zbigniew Włodkowski
Beneficjenci rzeczywiści (CRBR)Dane pokażemy po zalogowaniu i podaniu celu sprawdzenia.

Przychody 2024
0,8mln zł
26,4% r/r wzrostwobec 2023: 0,6 mln zł
Przychody 2023–2024, mln zł
20232024
0,630,80

Wyniki za 2024

Zysk netto
−2tys. zł
98,7% wzrost r/r
EBITDA
10tys. zł
107,2% wzrost r/r

Wskaźniki

Rentowność netto
−0,3%

Sprawozdanie za 2024 · źródło: KRS

Zgłoś błąd
Szacunki modelu AI

Wycena AI

Analiza AI brak szacunku modelu

Przedziału wyceny tej firmy jeszcze nie liczyliśmy.

Model użyje
przychody 0,8 mln zł · zysk netto −2 tys. zł (2024)
Metoda
Mnożniki branżowe na danych ze sprawozdania, z założeniami i wyliczeniem.

Cena od 39 zł. Zobaczysz ją przed płatnością.

Ocena AI

Analiza AI brak oceny modelu

Ta firma nie ma jeszcze oceny modelu. Policzymy ją w raporcie: 6 obszarów z uzasadnieniem i ocenę ogólną 1–10.

Stabilność
Rentowność na podstawie: rentowność netto −0,3% (2024)
Wzrost na podstawie: przychody +26,4% r/r
Zwrot z kapitału
Płynność
Zadłużenie

W raporcie:

  • ocena ogólna 1–10 w podsumowaniu
  • scoring jakości i mapa 7 kategorii ryzyka

Cena od 39 zł. Zobaczysz ją przed płatnością.

Wycena i ocena AI to szacunki modelu, nie oferty ani wyceny transakcyjne. Mogą być nieprawidłowe. Sprawdź je przed wykorzystaniem.

Rejestry i ryzyko

2 źródła
VAT i rachunki Niesprawdzone. Zapytamy rejestr MF na żywo, potrwa to kilka sekund.
Rejestr zadłużonych (KRZ) Niesprawdzone. Zapytamy rejestr na żywo, potrwa to kilka sekund.
VIES Niesprawdzone. Zapytamy VIES na żywo, potrwa to kilka sekund.
Listy sankcyjne Nie figuruje na liście UE ani na liście MSWiA · stan list na 23.10.2026Dopasowanie po numerze KRS i NIP.Osoby z KRS: brak dopasowań wśród osób z pełną datą urodzenia
Zmiany w KRSOstatni wpis w KRS: 6.10.2026

Masz fakty. Raport powie, co z nich wynika dla Twojej decyzji.

Cena od 39 zł. Zobaczysz ją przed płatnością.

Opinie

Opinie

Opinie o firmie

Krótkie, podpisane opinie od osób, które deklarują kontakt z firmą. Bez gwiazdek, bez wodotrysków, tylko konkret.

Opinia narusza prawo? Użyj linku „Zgłoś” przy niej. Zasady rozpatrywania zgłoszeń: Zasady opinii.

0 opinii

Działalność

2 źródła
Czym się zajmujeDziałalność pozostałych organizacji członkowskich, gdzie indziej niesklasyfikowana · 94.99.Z i 9 innychKRS · 6.10.2026
Zamówienia publiczne Brak wygranych w BZP i TED od 1.02.2024Jako zamawiający: 1 postępowanie z ogłoszeniem o wyniku, ostatnie 15.09.2025 BZP i TED · stan na 23.10.2026 Zobacz ostatnie ogłoszenie (nowa karta)

Te same osoby w 3 innych firmach

KRS
0000042009
NIP
845-000-62-02
Forma
Fundacja
Adres
ŁUCZAŃSKA 1, 11‑500 Giżycko
W KRS od
12.09.2001 · 25 lat
Pełna nazwa
FUNDACJA OCHRONY WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH

Źródła danych

Każda informacja na tej stronie pochodzi z jednego z tych źródeł. Przy sekcjach podajemy datę.

Krajowy Rejestr Sądowy (odpis aktualny)
stan na 6.10.2026 Wyszukiwarka KRS (nowa karta)
Sprawozdanie finansowe za 2024
okres do 31.12.2024 Repozytorium Dokumentów Finansowych (nowa karta)
Listy sankcyjne UE i MSWiA
stan list na 23.10.2026 Lista UE (nowa karta)Lista MSWiA (nowa karta) Skonsolidowana lista sankcji finansowych UE (Komisja Europejska, decyzja 2011/833/UE) i lista MSWiA
Zamówienia publiczne (BZP i TED)
stan na 23.10.2026 BZP (e-Zamówienia) (nowa karta)TED (nowa karta) Ogłoszenia o wyniku postępowania z Biuletynu Zamówień Publicznych (Urząd Zamówień Publicznych) i z TED (Urząd Publikacji Unii Europejskiej). Firmę łączymy z ogłoszeniem tylko po numerze NIP. Wygrana to jedno postępowanie, bez względu na liczbę części i ogłoszeń; spółka, która zachowała NIP po zmianie formy prawnej, ma wygrane poprzednika, oznaczone jako sprzed przekształcenia. Kwoty są takie, jak w ogłoszeniach, które nie zawsze mówią, czy z VAT.
Opis ze źródeł w sieci Analiza AI
podsumowanie AI z 16.06.2026, 7 źródeł (lista w sekcji „O firmie”)

Dane są błędne? Zgłoś błąd

Najczęstsze pytania o firmę Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich

Czy Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich działa?
Tak. Według KRS (stan na 6.10.2026) Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich działa, a prezesem zarządu jest Magdalena Fuk. Jest w rejestrze od 12.09.2001.
Czym zajmuje się Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich?
Według KRS główna działalność to działalność pozostałych organizacji członkowskich, gdzie indziej niesklasyfikowana (PKD 94.99.Z). Fundacja ma też wpisane: działalność w zakresie inżynierii i związane z nią doradztwo techniczne (71.12.Z), działalność organizacji komercyjnych i pracodawców (94.11.Z), realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków (41.10.Z) oraz 6 innych kodów PKD.
Kto zarządza organizacją Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich?
Według KRS prezesem zarządu jest Magdalena Fuk, a członkami zarządu Małgorzata Kulas Szyrmer i Paweł Kazimierz Czacharowski.
Jakie przychody ma Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich?
W 2024 r. przychody organizacji Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich wyniosły 0,8 mln zł (sprawozdanie finansowe w KRS), o 26,4% więcej niż w 2023 r. Strata netto: 2 tys. zł. Źródło: sprawozdanie finansowe za 2024 r.
Jaki NIP i KRS ma Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich?
NIP 845-000-62-02, KRS 0000042009. Pełna nazwa: Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, ŁUCZAŃSKA 1, 11‑500 Giżycko.
Gdzie ma siedzibę Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich?
ŁUCZAŃSKA 1, 11‑500 Giżycko (adres z KRS).

Obserwuj osobę

Napiszemy w poniedziałek, gdy w KRS zmieni się funkcja tej osoby albo status, upadłość lub likwidacja jej spółek. Bez CRBR i danych prywatnych. Zero zmian = zero e-maili.

Bez konta. Wypiszesz się jednym kliknięciem z każdego e-maila. Polityka prywatności

Masz konto? , a lista obserwowanych będzie na każdym urządzeniu.